• Share
  • Print
  • Print

Oversigt over lokale uddannelsesudvalg

Skolerne nedsætter lokale uddannelsesudvalg (LUU) med lokale repræsentanter fra organisationerne i PASS. Det er skolernes ansvar at vedligeholde medlemslisten.

Du kan se sammensætningen af de lokale uddannelsesudvalg ved at klikke på hver enkelt skole i menuen til venstre.

Oversigt over lokale uddannelsesudvalg for SOSU Østjylland

Udvalg: Lokalt uddannelsesudvalg for AMU

Lokalt uddannelsesudvalg for AMU

Kontakt udvalget via e-mail: akv@sosuoj.dk

Organisation Arbejdsplads Stilling Navn Funktion
KL Silkeborg Kommune, Sundhed og omsorg Sektionsleder for Hjemmepleje og hjemmesygepleje Marha Højgaard Formand
FOA FOA Silkeborg-Skanderborg Sektorformand SOSU-sektoren Lone Smedegaard Næstformand
Danske Regioner Region Midt Kontorchef Center for kompetenceudvikling Bente Gjørup Medlem
FOA Aarhus Universitetshospital TR og SOSU assistent Conni Markusen Medlem
FOA FOA Aarhus Sektorformand Pædagogisk sektor Jack Hougård Kristensen Medlem
FOA FOA Silkeborg-Skanderborg Sektorformand Pædagogisk sektor Jytte Flyvbjerg Kristiansen Medlem
FOA Skanderborg Kommune TR pædagogmedhjælpere og PA i Skanderborg kommune Lene Rasmussen Medlem
KL Skanderborg Kommune Distriktchef Jette Riisager Medlem
KL HR Aarhus Kommune Udvikingskonsulent Vibeke Jørgensen Medlem
KL Aarhus Kommune MBU, Børn og unge Sektionsleder for Læring og pædagogik Simone de Lemos Medlem
KL Aarhus Kommune MSB Projektleder og udviklingskonsulent Ole Svejstrup Medlem
Socialpædagogernes Landsforbund Socialpædagogernes Landsforbund HB Medlem Line Hundebøl Medlem
Jobcenter Jobcenter Silkeborg Jobcenterchef Simon Elkjær Mæng Tilforordnet
Skolen SOSU Østjylland Underviser/konsulent Pædagogisk område Maja Kellberg Tilforordnet
Skolen SOSU Østjylland Uddannelseschef SOSU Karen Brix Roed Tilforordnet
Skolen SOSU Østjylland Strategisk projektudvikler Lise Knokgård Tilforordnet
Jobcenter Jobcenter Silkeborg Funktionschef Ann Tversted Suppleant
Skolen SOSU Østjylland Uddannelseschef SOSU Anne Katrine Valeur Sekretær

Udvalg: Lokalt uddannelsesudvalg for PA

Kontakt udvalget via e-mail: akv@sosuoj.dk

Organisation Arbejdsplads Stilling Navn Funktion
KL Silkeborg Kommune, Børn og unge Uddannelseskoordinator Eva Bak Formand
FOA FOA Silkeborg-Skanderborg Sektorformand Pædagogisk sektor Jytte Flyvbjerg Kristiansen Næstformand
FOA Børneunivers PA og TR for pædagogmedhjælpere og PA Jette Schultz Medlem
FOA Møllevangsskolen PA og TR Martin Monsrud Illner Medlem
FOA FOA Aarhus Sektorformand Pædagogisk sektor Jack Hougård Kristensen Medlem
KL Skanderborg Kommune, Børn og unge Pædagogisk konsulent Birgitte Ladefoged Medlem
KL Børn og unge, Aarhus Kommune Børn- og ungechef Anne Merethe Løvmose Medlem
KL Aarhus Kommune MSB Projektleder og udviklingskonsulent Ole Svejstrup Medlem
Skolen SOSU Østjylland Underviser Kristinna Kuur Sørensen Tilforordnet
Skolen Elevrepræsentant PA elev Diana Kok Tilforordnet
Skolen SOSU Østjylland Uddannelsesvejleder Birgitte Lykke Rasmussen Tilforordnet
Skolen SOSU Østjylland Uddannelseschef PA og GF1 Doris Jensen Tilforordnet
Skolen SOSU Underviser Inga Jäger Nykrog Suppleant
Skolen SOSU Østjylland Uddannelseschef SOSU Anne Katrine Valeur Sekretær

Udvalg: Lokalt uddannelsesudvalg for SOSU

Kontakt udvalget via e-mail: akv@sosuoj.dk

Organisation Arbejdsplads Stilling Navn Funktion
KL Favrskov Kommune Uddannelseskonsulent Joan Sindberg Formand
FOA FOA Silkeborg-Skanderborg Sektorformand SOSU-sektoren Lone Smedegaard Næstformand
FOA FOA Aarhus SSA, Praktikvejleder - Lokalcenter Skæring, Aarhus Kommune Jeanette Gudmann Nielsen Medlem
FOA FOA Silkeborg-Skanderborg SSA, TR, praktikvejleder, Ry -Skanderborg Mona Martens Medlem
FOA FOA Aarhus SSA, Praktikvejleder - AUH, Region Midtjylland Karin Husted Medlem
FOA FOA Silkeborg-Skanderborg SSA, TR, praktikvejleder Fuglemosen Silkeborg Christina Holm Høgfeldt Medlem
FOA FOA Aarhus Sektorformand SOSU-sektoren Jette Ohlsen Medlem
KL Skanderborg Kommune Uddannelseskonsulent Rie Halling Steen Medlem
KL Odder Kommune Uddannelsesansvarlig Lisbeth Riis Jensen Medlem
KL Region Midtjylland Vicekontorchef Koncern HR Marianne Wolf Medlem
KL Silkeborg Kommune, Sundhed og omsorg Sektionsleder for Hjemmepleje og hjemmesygepleje Marha Højgaard Medlem
KL Aarhus Kommune MSO Uddannelseskonsulent Marianne Beck Andersen Medlem
KL Silkeborg Kommune, Sundhed og omsorg Uddannelsesansvarlig Irene Frederiksen Medlem
Danske Regioner Region Midt Uddannelsesansvarlig, Psykiatri og Social Lilian Gade Abrahamsen Tilforordnet
Danske Regioner Aaarhus Universitetshospital Uddannelsesansvarlig Inger Skov Halgård Kjærgaard Tilforordnet
KL Aarhus kommune, MBS Projektleder og udviklingskonsulent Ole Svejstrup Tilforordnet
Skolen SOSU SOSU Elev Mie Frederiksen Tilforordnet
Skolen SOSU Østjylland Uddannelseschef SOSU Kim Larsen Tilforordnet
Skolen SOSU Østjylland Uddannelsesvejleder Verner Sønderby Tilforordnet
KL Skanderborg Kommune Uddannelseskonsulent Tanja Madsen Suppleant
Skolen SOSU Østjylland Underviser Brian Sångren Suppleant
Skolen SOSU Østjylland Uddannelseschef SOSU Anne Katrine Valeur Sekretær