• Print
  • Print

Oversigt over lokale uddannelsesudvalg

Skolerne nedsætter lokale uddannelsesudvalg (LUU) med lokale repræsentanter fra organisationerne i EPOS. Det er skolernes ansvar at vedligeholde medlemslisten.

Du kan se sammensætningen af de lokale uddannelsesudvalg ved at klikke på hver enkelt skole i menuen til venstre.

Oversigt over lokale uddannelsesudvalg for SOSU H

Udvalg: Lokalt uddannelsesudvalg for social- og sundhedsuddannelsen, pædagogisk assistentuddannelse og AMU-området

Kontakt udvalget via e-mail: jem@sosuh.dk

Organisation Arbejdsplads Stilling Navn Funktion
FOA FOA Formand Pædagogisk Sektor. Anne Marie Hestehave Næstformand
FOA Socialpsykiatrien Social- og sundhedsassistent Susanne Rasmussen Næstformand
FOA Region H Ingrid Thrane Næstformand
3F 3F Faglig sekretær Mick Wennich Hesselland Medlem
Danske Regioner Herlev Hospital Tillidsrepræsentant Kate Blumensaadt Flenting Medlem
Danske Regioner Region H Malene Balle Ricken Medlem
Danske Regioner Region Hovedstaden Psykiatri Uddannelsesansvarlig oversygeplejerske Solveig Østergård Medlem
Danske Regioner Psykiatrisk Center Nordsjælland Klinisk Uddannelsesansvarlig Solveig Abrahamsen Medlem
FOA FOA Faglig sekretær Janine Almy Medlem
FOA FOA Frederikssund Sanne Johansen Medlem
FOA FOA Formand PMF afd. 1 Dorit Dühring Medlem
FOA Herlev kommune Sygehjælper Vivi Lone Andersen Medlem
FOA Psykiatrisk Center Glostrup Social- og sundhedsassistent Susie Lentz Medlem
FOA Rødovre Kommune Social- og sundhedshjælper Heidi Kelm Jensen Medlem
FOA FOA Annette Meller Medlem
FOA Frederikssund Kommune Maya Cramer Medlem
FOA LFS TR Majbritt Kronbøl Medlem
FOA FOA Birgit Elisabeth Hansen Medlem
KL Københavns Kommune Helle-Hilding Nørkjær Medlem
KL Gladsaxe Kommune Uddannelsesansvarlig for PAU Wendy Willum Pedersen Medlem
KL Københavns Kommune Hanne Marsner Medlem
KL Gribskov Kommune Uddannelseskonsulent Pia Lykke Bang Medlem
KL Københavns Kommune Lene Ingemann Sørensen Medlem
KL Rudersdal Kommune Udd. konsulent Karina Djurhuus Medlem
Elever SOSU H Elev Christian Kingo Brogaard Tilforordnet
Elever Skolen SOSU-elev Malene Bruun Pedersen Tilforordnet
Elever SOSU H SOSU-elev Jonas Tofte Tilforordnet
Elever SOSU H Elev Louise Gudmand Tilforordnet
Skolen SOSU H Underviser Anita Arslan Tilforordnet
Skolen SOSU H Underviser Charlotte Kold Petersen Tilforordnet
Skolen SOSU H Uddannelseschef Jakob Bro Tilforordnet
Skolen SOSU H Uddannelsesdirektør Gitte Brodersen Tilforordnet
Skolen SOSU H Konstitueret uddannelsesleder Thorbjørn Thygesen Tilforordnet
Skolen SOSU H Chefkonsulent Helle Olesen Tilforordnet
Skolen SOSU H Underviser Susanne Gren Tilforordnet
Skolen SOSU H Centerchef for Udd. Administration- og Vejledning Pernille Lundberg Tilforordnet
Skolen SOSU H Uddannelsesleder Susanne Thygesen Tilforordnet
Skolen SOSU H Uddannelseschef Jens Christensen Tilforordnet
Skolen SOSU H Uddannelseschef Sanne Goksøyr Tilforordnet
SOSU H SOSU H Uddannelseschef Ulla Pilehøj Tilforordnet
Danske Regioner Region H Jette Hovedskov Nielsen Suppleant
FOA FOA Maria Kim Konstantinidou Suppleant
Skolen SOSU H Underviser Sofie Scheibelein Suppleant