• Share
  • Print
  • Print

Oversigt over lokale uddannelsesudvalg

Skolerne nedsætter lokale uddannelsesudvalg (LUU) med lokale repræsentanter fra organisationerne i PASS. Det er skolernes ansvar at vedligeholde medlemslisten.

Du kan se sammensætningen af de lokale uddannelsesudvalg ved at klikke på hver enkelt skole i menuen til venstre.

Oversigt over lokale uddannelsesudvalg for SOSU Nord

Udvalg: Lokalt uddannelsesudvalg for den pædagogiske assistentuddannelse og AMU på det pædagogiske område

Kontakt udvalget via e-mail: sosunord@sosunord.dk

Organisation Arbejdsplads Stilling Navn Funktion
KL Aalborg kommune Uddannelseskonsulent Maria Flindt Formand
Skolen SOSU Nord uddannelseschef Jan Kempf Bertelsen Primær kontaktperson
3F 3F Nordjylland Kirsten Killian Medlem
Danske Regioner Sødisbakke Forstander Klavs Bo Persson Medlem
FOA FOA Hjørring Dagplejer Jane Sommergreen Medlem
FOA FOA Iben Christensen Medlem
FOA FOA Bente Dahl Linnemann Nielsen Medlem
FOA FOA Frederikshavn René Johansen Medlem
KL Mariagerfjord kommune Pædagogisk konsulent Tinne Randrup-Thomsen Medlem
Privat leverandør Hugin & Munin Jes Dalsgaard Medlem
Skolen Elevrådsrepræsentant Elevrådsrepræsentant Torben Diget Medlem
Skolen SOSU Nord Louise Refstrup Hejlesen Medlem
Skolen SOSU Nord Uddannelseschef Dorthe Amalie Howard Tilforordnet
Skolen SOSU Nord underviser Winnie Lund Friberg Tilforordnet
Skolen SOSU Nord Direktør Lene Kvist Tilforordnet

Udvalg: Lokalt uddannelsesudvalg for social- og sundhedsuddannelsen og AMU på social- og sundhedsområdet

Kontakt udvalget via e-mail: sosunord@sosunord.dk

Organisation Arbejdsplads Stilling Navn Funktion
FOA FOA Brønderslev Sektorformand Hanne Christensen Formand
KL Hjørring kommune Uddannelseskonsulent Lene Nielsen Næstformand
Skolen SOSU Nord uddannelseschef Jan Kempf Bertelsen Primær kontaktperson
Dansk Erhverv Aleris, Solgården Plejecenter Centerleder Trine Christsensen Medlem
Danske Regioner Aalborg Universitetshospital Tina Marie Aarup Medlem
FOA FOA Gitte Christensen Medlem
FOA FOA Elsebeth Nielsen Medlem
FOA FOA Jesper Hejlmann Hermansen Medlem
FOA FOA Mariagerfjord Sektorformand Annette Press Medlem
KL Aalborg Kommune Konsulent Marianne Notholm Medlem
KL Rebild kommune Uddannelsesansvarlig Gitte Tougaard Medlem
KL Aalborg Kommune Lotte Quist Glinvad Medlem
Skolen Elevrådsrepræsentant Elevrådsrepræsentant Per Tordrup Medlem
Skolen Elevrådsrepræsentant Elevrådsrepræsentant Emma Brix Medlem
Skolen SOSU Nord Christina Pandurp Holm Tilforordnet
Skolen SOSU Nord Uddannelseschef Dorthe Amalie Howard Tilforordnet
Skolen SOSU Nord Direktør Lene Kvist Tilforordnet